Bliżej NIEBA chcę!!!- pielgrzymka do Matki Bożej Góreckiej

Bliżej NIEBA chcę!!!- pielgrzymka do Matki Bożej Góreckiej

 „Nie trać nadziei. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”- te słowa była zaproszeniem Matki Bożej do wyruszenia w drogę..Dokąd? Do NIEBA! Wielu z tej „ucieczki” od codzienności skorzystało, wielu odważnych wyrusyzło w drogę i ta droga nas wszystkich zaprowadziła DO BOGA!

W sobotę 12 maja Mszą Swięta o godz. 7:30 rozpoczęliśmy wspólne piegrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej, któremu przewodniczył nasz wikariusz ks. Marcin. Z radosnym śpiewem wyruszyliśmy do Tej, która kocha nas bezgranicznie, do Tej, która czeka, do naszej Matki, którą kochamy.

Pierwszy postój miał miejsce w Gromadnie. Gdzie dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Sołtym Magdalenie Kwiatkowskiej, życzliwości mieszkańców oraz ks. Proboszcza mogliśmy się zatrzymać i gdzie przygotowano dla nas poczęstunek- za co już dziś po raz kolejny mówimy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

W pierwszym dniu łącznie przebyliśmy ok. 26 km, a pielgrzymowanie tego dnia zakońćzyliśmy w Osieku nad Notecią, gdzie z wielką serdecznoscią zostaliśmy przyjęci przed tamtejszych Księży. O godz. 18.00 wspólnie modliśmy się na Eucharystii, po której czekało na nas grillowanie i pogodny wieczór. Tańca, śpiewu, uśmiechu, radośći i modlitwy na tej drodze na pewno nam nie brakowało. Tego wieczoru w Osieku udaliśmy się także całą grupą na EWANGELIZACJĘ wsi. Śpiewając i tańcząc na ulicach chcieliśmy nie tylko zaprosić mieszkańców na wspólny apel, ale przede wszystkim pokazać im, że JEZUS ŻYJE, że jest zawsze obok nas w drugim człowieku, że z miłości nas powołuje i chce abyśmy z radością tą miłością się dzielili  gdziekolwiek się znajdziemy..

Ewangelizacja przyniosła efekty. Poza ks. Proboszczem i Wikariuszem parafii w Osieku świętowali z nami tamtejsi mieszkańcy. Ten dzień zakońćzyliśmy wspólnym apelem, dziękując Bogu za wielkie dobro, które otrzymaliśmy-za darmo.

Kolejny dzień (niedziela) rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy o godz. 7.00. Po błogosławieństwie ks. Proboszcza wyruszliśmy w dalszą drogę- do Górki Klasztornej- ku NIEBU. Tego dnia krótką konferencje poprowadził dla nas ks. Marcin. Przypomniał nam w niej, że całe nasze życie jest pielgrzymowaniem właśnie do NIEBA! Uświadomił nam, że na tej drodze spotykamy ludzi i choć często nie jesteśmy tego świadomi- są to osoby, które pokazują nam skrawek nieba…tylko może czasami go nie dostrzegamy???

O godz. 14.00 po przebytych 24 km rozpoczęliśmy już wspólną Eucharystię w Górce Klasztornej. U naszej Mamy, u której wszyscy czuliśmy się jak w Niebie. Ewangelia….i Jej pierwsze słowa: „Idźcie na cały świat i głoscie Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. To tylko potwierdzenie tego, że celem naszego pielgrzymowania jest głoszenie ludziom naszego jedynego i prawdziwego BOGA…

Eucharystia wyjątkowa. Wielki okrąg i złączone recę na modlitwie OJCZE NASZ, iskierka miłości na znak pokoju. Spontaniczna modlitwa powszechna i modlitwa za siebie nawzajem.

Podsumowując ten czas naszego pielgrzymowania można powiedzieć jedno :

Ja­ka siła jest,
w sple­cionych moc­no dłoniach.
Jaką moc ma spoj­rze­nie w ludzkie oczy.
Jak dob­rze, gdy ludzi łączy serce.
Każdy dzień inaczej się toczy. !

Jaka moc jest we wspólnocie, którą my sami tworzymy. Jak wiele zależy od nas samych. Bóg kładzie przed nami życie- piękne życie, wyciąga do nas swoja otwartą dłoń…nie zostawia nas samych- dał nam swojego SYNA i dał nam MATKĘ. Ale co więcej On dał nam siebie nawzajem, dał nam siostry i braci. Czas tego pielgrzymowania to obraz siły wspólnoty, to spojrzenie w oczy drugiego człowieka z miłością. To obraz, że nas wszystkich łączy serce, w którym Jezus rozlał swoja miłość i jeżeli tą miłością żyjemy to KAŻDY DZIEŃ INACZEJ SIĘ TOCZY!

Wszystkim, którzy pielgrzymowali z nami, wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i pomoc mówimy wielkie BÓG ZAPŁAĆ.  DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!