Diakonia Modlitewna

ODPOWIEDZIALNI:

MAGDALENA DOMŻALSKA  

e-mail:                                                                                                                                                                                                     

dsc_0036

Każda modlitwa przybliża nas do tajemnicy Miłości. W modlitwie Pan daje ukojenie naszym sercom i duszom. Zatopieni w niej odkrywamy prawdę o sobie i naszym człowieczeństwie. Pismo Święte mówi: „Gdzie dwaj. Albo trzej zgromadzeni w Imię moja tam ja jestem pośród nich obecny”. W sposób bliski modlimy się wstawienniczo za osoby, które wołają o ratunek Boga. Pozwalamy, by Bóg czynił nas narzędziem ratunku dla potrzebujących. Najpiękniejszą formą modlitwy jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której polecamy Panu Jezusowi wspólnotę i intencje powierzone.

Dzielimy się także Słowem Bożym. Łamiemy to słowo, które Pan kieruje do każdego z nas. Katechezy głosi dla nas duszpasterz, następuje czas dzielenia, pytań i analiz. Słowo Boże zbawia człowieka. Wiara rodzi się ze słuchania. Słowo Boga zawsze przemienia.

 

 

MONIKA KRAMER

e-mail: monika.kramer@wp.pl

dsc_0037Modlitwa to fundament działania naszej wspólnoty. Rozmowa z Bogiem, o tym co robimy, o tym, co planujemy. Zasadnicze pytanie, czy to jest zgodne z Jego wolą ,to z pewnością klucz do sukcesu. Wszyscy razem zawsze do modlitwy przykładamy największą wagę, od niej zaczynamy i na niej kończymy. Diakonia modlitwy i osoby za nią odpowiedzialne to ludzie, którzy chcą w ciszy swojego serca odnajdywać Boga. To osoby, które chcą wziąć odpowiedzialność za to, aby modlitwa w naszej wspólnocie zawsze była na pierwszym miejscu. To diakonia wymagająca przede wszystkim skupienia, wyciszenia i oddania.