Duszpasterze wspólnoty

Ks. Marcin Wierzchosławski-  duszpasterz towarzyszący wspólnocie.http://przymierze.fara-kcynia.pl/wp-content/uploads/sites/4/nggallery/adoracja-fara-klasztor03-11-2017/DSC_0445-Copy.JPG

W parafii posługujący od dnia 26. 06. 2017 powołany do nas  z Więcborka, gdzie podczas swojej 4 letniej kapłańskiej posługi aktywnie działał z młodymi ludźmi. W 2013 roku z rąk ks. bp Jana Tyrawy przyjął świecenia kapłańskie. Kapłan odznaczający się pokorą i zamiłowaniem do pracy z ludźmi niepełnosprawnymi.Przywiązujący dużą wagę do modlitwy i adoracji.

 

 

Ks. Marek Januchowski- założyciel wspólnoty

Opiekunem i „napędem” do działań jest ks. Marek Januchowski. Pochodzi z parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie. Wdsc_0153-copy roku 1997 wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenie kapłańskie przyjął z rąk ks. Abpa Henryka Józefa Muszyńskiego w 2003 roku. Pracował w następujących wspólnotach parafialnych. W parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią w latach 2003-2008. Następnie w latach 2008-2013 w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Obecnie – od 2013 roku – w parafii św. Michała Archanioła w Kcyni. Od początku swojej misji duszpasterskiej oznacza się umiłowaniem pracy pośród dzieci, młodzieży, prowadzi wiele grup duszpasterskich. Zamiłowaniem naszego duszpasterza jest muzykowanie; organizacje koncertów uwielbieniowych, pielgrzymek pieszych i autokarowych oraz charyzmatyczne prowadzenie spotkań modlitewnych. Jest doskonałym organizatorem i żyje Bożą miłością dla wiernych. Swoją posługę dla wspólnoty zakończył z dniem 26.06.2017 r rozpoczynając duszpasterską pracę w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy.