„JESTEM!!!” wspólnotowo, radośnie na Polach Lednickich

„JESTEM!!!” wspólnotowo, radośnie na Polach Lednickich

W sobotę 2 czerwca na Polach Lednickich odbyło się kolejne już spotkanie młodych, w którym i my jako wspólnota wzięliśmy udział. O godz. 9.00 wyruszyliśmy spod naszej Fary, aby BYĆ, być tam, gdzie posyła nas i gromadzi nasz jedyny i prawdziwy BÓG. Mimo wielkich tłumów udało nam się sprawnie dotrzeć na miejsce. 

Piękne słońce, cudowna pogoda, wspaniali ludzie i ten jedyny, niepowtarzalny Bóg i człowiek- Jezus, który tego dnia napełnił nasze serca miłością i radością. 

Czas pobytu na Lednicy to czas nawróćenia, bowiem każdy z nas miał możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojedniania. To czas wielkiej radości chwalenia Boga w tańcu i śpiewie. To czas pogłębiania naszej wiary poprez udział w Eucharystii i Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To czas miłości, wielkiej miłości wzgledem Boga i drugiego człowieka. Czas wzajemnej obecności, rozmowy, wsparcia, dobrego słowa, nawiazywania nowych przyjaźni…. Piękno tego wspaniałego czasu ukazuje jedno proste słowo JESTEM! Jestem by kochać Boga i drugiego człowieka, jestem po to aby z nim być, aby być dla niego, JESTEM by wierzyć, JESTEM bo mam nadzieję, że zawsze bez względu na wszystko będę z PANEM MOJEGO ŻYCIA. 

Wzruszającym obrazem było uniesienie flag- tysięcy polskich flag, w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Niezwykle ważna dla nas młodych była obecność Prezydenta RP- Andrzeja Dudy, który wychodząc na scenę powiedział: Jestem z Wami!. Poskreślał jednak wielokrotnie, że On jest bo my jestesmy, bo jest Bóg, który nas gromadzi. 

Przepiękna Eucharystia, a po niej przepiękny wieczór zakończony Adoracją, tysiące zapalonych świec, świateł uniesionych w górę.. a to wszystko w dziękczynieniu Bogu, za to, że jest. 

Wyjazd zakończyliśmy przejściem przez słynną „rybę”, które przez ogromny tłum okazało się bardzo czasochłonne. Jednak radość, którą napełnił nas Chrystus zakrólowała w naszych sercach na zawsze i mimo ogromnej kolejki i zamykajacych się oczu, z wielką radością krzyczeliśmy: JESTEM! Jestem Panie dla Ciebie, tylko dla Ciebie chce żyć, z Tobą chcę się radować, z Tobą przezwycieżę każdy mój smutek, bo Ty jesteś Prawdą, Drogą i Życiem! 

Napełnieni tą Prawdą- Bożym Słowym, piękną Drogą– miłości do Boga i człowieka i napełnieni Życiem ok. 3.00 wróciliśmy do Kcyni i dziś każdy z nas mówi Wam: JESTEM i pragniemy, abyście i WY byli zawsze blisko BOGA!

PANIE JESTEM TWÓJ! AMEN!