Kim jesteśmy dla Boga? – z pewnością członkami wspólnoty, którą sam powołał do życia

Kim jesteśmy dla Boga? – z pewnością członkami wspólnoty, którą sam powołał do życia

Podczas piątkowego spotkania modlitewnego, które przeżyliśmy w skupieniu, przy zapalonych świecach, wpatrując się w obraz Jezusa, zastanawialiśmy się kim jesteśmy dla Boga. Kim jest każdy z nas, do czego tak na prawdę zostaliśmy powołani przez Boga, jaki On ma plan na nasze życie i czego od nas oczekuje, jakie zadania do wypełnienia zostały nam przez Boga powierzone. Pytania te narodziły się w nas przy rozważaniu niedzielnej Ewangelii wg św. Jana.

Dziś tj. w niedzielę aktywnie uczestniczyliśmy w Eucharystii o godz. 8:30. Jak zawsze czytając Słowo Boże i wychwalając Boga w śpiewie. Każda Eucharystia to wspaniała okazja do tego, aby zastanowić się kim dla Boga jesteśmy i czy staramy się o to, aby w Jego oczach być jak najlepszymi ludźmi. Świadomi swoich słabości, zdający sobie sprawę z tego, że żaden z nas nie jest godny rozwiązać rzemyka u sandałów Chrystusa.

Dziś utwierdziliśmy się w tym co najpewniejsze, że każdy z nas został powołany do wspólnoty, abyśmy przy parafii funkcjonowali, abyśmy zawsze działali dla drugiego człowieka i jemu służyli, abyśmy nigdy nie żyli dla siebie. Św. Paweł powiedział dziś do nas: Ducha nie gaście! To jasny znak od Boga, który pragnie abyśmy o Nim świadczyli w każdej minucie swojego życia!

Dzisiejsza niedziela jest wyjątkowa, bowiem nazywana jest GAUDETE- której nazwa pochodzi od słowa RADUJCIE SIĘ! A więc z ufnością oczekujmy przyjścia Pana i radujmy się wspólnie, że jest coraz bliżej mnie i coraz bliżej Ciebie! 🙂