Radek i Maciej na spotkaniu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej

Radek i Maciej na spotkaniu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej

dsc_0011Radek i Maciej- przedstawiciele naszej wspólnoty w listopadzie ubiegłego roku stali się Członkami Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej. 27 stycznia w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II uczestniczyli w pierwszym spotkaniu roboczym.

Wraz z pozostałymi reprezentantami dekanatów diecezji bydgoskiej zastanawiali się nad nowymi wyzwaniami w ewangelizacji swoich środowisk oraz ożywieniem duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. To spotkanie było czasem wspólnego zastanawiania się nad tym, co można robić, aby aktywizować nasze wspólnoty parafialne, a także diecezję.

dsc_0013Każdy z nas młodych pragnie  tworzyć Kościół, który jest żywy, pełen radości, otwartości i troski o duszę drugiego człowieka- powiedziała przewodnicząca Rady. Bardzo cieszymy się i członkowie naszej wspólnoty aktywnie włączają się w życie diecezji i pragną integrować się z innymi. Bardzo ważne jest także, że na forum mogą mówić potrzebie integracji  między wspólnotami, której tak często nam brakuje.