Radosne odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

Radosne odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

W minioną sobotę  wraz z ks. Markiem i Jego nową wspólnotą  już po raz kolejny odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie. Celem wyjazdu było także przekazanie potrzebnych środków dla przebywających tam podopiecznych.

Rozpoczęliśmy spotkanie od wspólnej Mszy Świętej Roratniej, którą przeżyliśmy z wielką radością. Tuż po niej zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby po prostu pobyć razem ze sobą.

Później zostaliśmy wprowadzeni w wyjątkowy klimat prawdziwych świąt Bożego Narodzenia. Do dzieci z prezentami przybył Święty Mikołaj. Wspólnie radowaliśmy się wspólnym oczekiwaniem na narodziny Jezusa, śpiewając kolędy i dając w prezencie od siebie to co najcenniejsze- obecność, czas i uśmiech 🙂

Wraz z Mikołajem odwiedziliśmy wszystkich podopiecznych i każdego z osobna w jego pokoiku. Czas, który został nam dany został wykorzystany najpiękniej- z myślą o drugim człowieku.

Wyjazd ten można podsumować jednym zdaniem:

Wspólnota dla mnie, ja dla wspólnoty, bo do wspólnoty przychodzi się żeby być szczęśliwym, a zostaje się w niej żeby uszczęśliwiać innych. Aby poczuć się prawdziwie szczęśliwym  potrzebujemy Boga w sercu i drugiego człowieka obok nas, a najlepiej odzwierciedlają to poniższe zdjęcia 🙂